Aktualności

Weekend majowy na szóstkę !!

• autor: sivy55522, 2013-05-04 16:23

Kamieniarz Golemki  1 - 2  STRAŻAK LUBZINA

W piątek 3 maja w ramach 21 kolejki dębickiej A-klasy Strażak Lubzina mierzył się na wyjeździe z Kamieniarzem Golemki. Nasza drużyna uskrzydlona zwycięstwem nad Łopuchową chciała powtórzyć dobry wynik nad będącym na 6 miejscu Kamieniarzem. Mecz dla gospodarzy rozpoczął się pomyślnie. W 10 minucie napastnik gospodarzy, wzięty w kleszcze przez naszych obrońców przewrócił się, a sędzia odgwizdał jedenastkę, którą gospodarze pewnie wykorzystali otwierając wynik tego spotkania. Strażak starał się szybko odpowiedzieć, ale po strzale Marcina Fryza, bramkarz gospodarzy odbił piłkę na poprzeczke. Bliźniaczą sytuację stworzyli piłkarze Golemek, tym razem po potęznym woleju kapitalną inetwencją popisał się Dominik Bielatowicz, który sparował piłkę na poprzeczke. Strażak miał przewagę stwarzając groźne sytuacje, których nie wykorzystywali Krystian Wrona i Marek węgrzynowicz. W drugiej połowie spotkania Strażak przeważał szukając bramki na remis i przyszła ona dość nioespodziewanie w 55 minucie, kiedy obrońca gospodarzy tak niefortunnie wybijał piłkę, że z 20 metrów przelobował swojego bramkarza. Przewaga naszego zespołu rosła, dobrą sytuacje zmarnował zaraz po wejściu na boisko Grzegorz Kipa. Piłkarze Golemek bronili się niemal całą druga połowę, szukając bramki i zagrażając tylko po stałych fragmentach. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, po faulu przy lini bocznej dośrodkowanie w pole karne, i ponownie przy pomocy gospodarzy strzelamy bramke. Wynik nie uległ zmienie i dość szczęśliwie wygraliśmy z Kamieniarzem na wyjeździe 2-1.

Trzeba przyznać, że weekend majowy w wykonaniu Strażaka wypadł wzorowo. W dwóch meczach wygrywamy, w obydwu 2-1, i w obydwu do przerwy przegrywając 0-1. Cieszą zwyciestwa z drużynami położonymi wyżej w tabeli i rosną apetyty przez niedzielnym spotkaniem z v-ce liderem ze Straszęcina. Liczymy na dobrą grę, dużo emocji i kolejne 3 pkt Strażaka.