Statystyki drużyny

Aktualności

Lider pokonany !

• autor: KK, 2016-04-03 20:05

Strażak po ubiegłotygodniowej wysokiej porażce z LKS Łopuchowa udał się do lidera Interu Gnojnica. Nasza drużyna przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem kilku zawodników: Darek Kipa, Sławek Hebda, Karol Przybycień, a cały mecz na ławce rezerwowych spędził Mateusz Cieśla zmagający się z kontuzją.

Już w pierwszych minutach zarysowała się przewaga gości. Swoje sytuacje mieli Grzesiek Kipa oraz Krystian Wrona. Niestety nie wykorzystane sytuacje się zemściły i po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego tracimy pierwszą bramkę. W kolejnych minutach Inter przycisnął nasz zespół, ale uratował nas słupek. W 35 minucie doszło do wymuszonej zmiany i na boisku pojawił się Dominik Kobos, który zmienił kontuzjowanego Piotrka Siepierskiego. Dominikowi wystarczyło tylko 5 minut aby wpisać się na listę strzelców. I tak Strażak wrócił do gry. Zaledwie po kolejnych 2 minutach po ładnym mierzonym strzale tuż obok słupka bramkę zdobył Krystian Wrona. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie pomimo naporu graczy Interu. Tuż po przerwie po zamieszaniu w naszym polu karnym tracimy bramkę na 2:2. W 63 minucie po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Piotrek Kurgan i skierował głową piłkę do siatki wyprowadzającą nasz zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach lider z Gnojnicy próbował doprowadzić do wyrównania. Przed utratą bramki uchroniła nas m. in. parada Rafała Rybskiego, który sparował mocny mierzony strzał na słupek. Końcówka należała jednak do Strażaka, a dokładnie do Krystiana Wrony. Naszemu napastnikowi jednak pomimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się zdobyć kolejnej bramki. Po ostatnim gwizdku sędziego wszyscy nasi zawodnicy, oraz sztab szkoleniowy wpadli w euforię. Mało kto wierzył w zwycięstwo nad liderem i to na wyjeździe biorąc pod uwagę to co stało się tydzień temu. Podsumowując nasz zespół po ciężkim meczu, zasłużenie pokonał lidera z Gnojnicy 3:2 i przedłużył pasmo zwycięstw na wyjeździe do 3.

Kolejny mecz Strażak rozegra w najbliższą niedzielę (10 kwietnia) o godz. 11:00. Podejmował będzie wtedy na własnym boisku drużynę Strzelca Frysztak. Będzie to mecz o 6 punktów, gdyż goście plasują się jedną pozycję niżej niż Strażak. Zwycięstwo nad Strzelcem pozwoli naszej drużynie awansować nawet na 6 miejsce w tabeli.

3 kwietnia 2016, 14:00
Inter Gnojnica 2-3 (1-2) Strażak Lubzina