Statystyki drużyny

Aktualności

Mecz niewykorzystanych szans.

• autor: KK, 2016-06-05 18:54

W przedostatniej kolejce dębickiej A klasy Strażak Lubzina spotkał się na stadionie w Nockowej z tamtejszą Olimpią. Mecz ten odbył się wyjątkowo w sobotę na prośbę gospodarzy.

Początek meczu to zacięta gra obu zespołów w środku pola. Swoją szansę miał Krystian Wrona, ale fatalnie przestrzelił. Drużyna Olimpii odpowiedziała na tą sytuację najlepiej jak mogła, czyli zdobywając bramkę w 12 minucie. Mocnym strzałem z ok. 35 metrów popisał się zawodnik gospodarzy, a piłka tuż przy słupku znalazła się w naszej bramce. Po stracie gola Strażak chciał szybko doprowadzić do wyrównania. Stało się to w 28 minucie za sprawą Dominika Kobosa. Jego dośrodkowanie w pole karne zamieniło się w strzał i przelobowało bramkarza Olimpii, a sam strzelec nie mógł uwierzyć, że zdobył tak spektakularną bramkę. Do przerwy obie drużyny chciały zmienić rezultat spotkania jednak, po mimo dogodnych sytuacji nie uległ on już zmianie. Druga połowa to wyrównana gra obu drużyn, czego owocem były 100% sytuacje z każdej ze stron. Nasza drużyna dwukrotnie trafiła w poprzeczkę, a swoje szanse zmarnował po raz kolejny Krystian Wrona. Niestety tego dnia nie miał dobrze ustawionego "celownika" i pomimo dogodnych pozycji do strzały nie udało mu się zdobyć tego dnia bramki. Ostatnie minuty należały do Olimpii Nockowa, która po dwóch błędach naszego zespołu wyszła na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddała już końca.

Podsumowując z całego przebiegu spotkania nasz zespół miał znacznie więcej sytuacji bramkowych jednak nic nie chciało wpaść do "sieci". Olimpia wykorzystała swoje szanse i przy odrobinie szczęścia osiągnęła korzystny dla niej rezultat, który przybliżył ją do utrzymania w dębickiej A klasie.

Ostatni mecz w tym sezonie Strażak Lubzina rozegra w najbliższą niedzielę (12 czerwca) o godz. 14:00. Podejmował będzie wtedy na własnym boisku drużynę Olchovii Olchowa. Goście to sąsiad z tabeli znajdujący się jedną pozycję wyżej od Strażaka i mający nad nim 1 punkt przewagi. A więc stawką tego meczu będzie 7 pozycja w tabeli końcowej dębickiej A klasy.

Liczymy na doping naszych kibiców i sympatyków.

5 czerwca 2016, 16:00

Olimpia Nockowa 3:1 (1:1) Strażak Lubzina