Statystyki drużyny

Aktualności

Zwycięstwo na zakończenie.

• autor: KK, 2016-06-12 21:17

W ostatniej kolejce dębickiej A klasy Strażak Lubzina podejmował na własnym boisku Olchovię Olchowa. Obie drużyny dzielił w tabeli 1 punkt, co oznaczało, że ewentualne zwycięstwo Strażaka pozwoli mu na zajęcie 7 miejsca w tabeli po całym sezonie rozgrywek.

Początek meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, co zostało udokumentowane bramką Krystiana Wrony w 18 minucie. Ładną asystą w tej akcji popisał się Grzesiek Kipa. Kolejne dwa ciosy wyprowadził kilka minut później Dominik Kobos. W 27 minucie spotkania po dograniu Krystiana Wrony, Dominik uderzył tuż obok bramkarza gości, a pięć minut później wykończył dokładne podanie Sławka Hebdy. W 40 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny, faulowany w tej sytuacji został Kuba Pikuła. 11 na bramkę zamienił Krystian Wrona. Do przerwy więc wynik 4:0 i nikt nie spodziewał się już większych emocji. Jednak w drugiej odsłonie spotkania do głosu doszli przyjezdni, którzy poczuli, że nasi zawodnicy opadli z sił. Owocem dobrej gry Olchovii były zdobyte trzy bramki w odstępie kwadransa i tak w 80 minucie zrobiło się 4:3. Ostatnie 10 minut to kolejne szanse dla gości, którzy próbowali doprowadzić do remisu. Jednak to Strażak zdobył bramkę pieczętującą zwycięstwo. Jej strzelcem w 90 minucie po samotnym rajdzie lewą stroną został Krystian Wrona, czym skompletował hat-tricka. Tuż przed samym końcem spotkania sędzia podyktował kolejny rzut karny dla naszego zespołu, lecz po konsultacji z liniowym zmienił decyzję i przyznał tylko rzut rożny, po wykonaniu którego zakończył spotkanie. Godnym odnotowania jest fakt, że między słupkami Strażaka pierwszy raz na wiosnę pojawił się Dominik Bielatowicz, który kilkoma interwencjami uchronił gospodarzy przed stratą bramki.

Ostatecznie po bardzo dobrej pierwszej połowie i słabej drugiej zwyciężamy Olchovię Olchowa 5:3 i kończymy rozgrywki A klasy dębickiej na 7 miejscu. Nasz bilans to 13 zwycięstw jak i 13 porażek.

W tym miejscu gorące podziękowania za cały trudny sezon należą się wszystkim zawodnikom, trenerom (Grzegorz Laska, Wojciech Duduś) oraz działaczom. Ciężka praca całego teamu z Lubziny przełożyła się na 7 miejsce w sezonie, które może nie całkiem, ale jednak odzwierciedla przekrój całego sezonu (słaba jesień i dobra wiosna). Miejmy nadzieje, że w przyszłym sezonie powalczymy o jeszcze lepsze miejsce.

12 czerwca 2016, 14:00

Strażak Lubzina 5:3 (4:0) Olchovia Olchowa