Statystyki drużyny

Aktualności

Porażka w derbach.

• autor: KK, 2016-09-11 22:16

W IV kolejce doszło do derbów powiatu ropczycko-sędziszowskiego pomiędzy Victorią Ocieka, a Strażakiem Lubzina. Obie drużyny przystępowały do tego meczu z dorobkiem 7 punktów (dwa zwycięstwa i remis) co mogło tylko oznaczać bardzo ciekawy i zacięty mecz.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy próbowali wykorzystać błędy naszych zawodników, jednak z każdej sytuacji obronną ręką wychodził Dominik Bielatowicz. Po upływie pierwszego kwadransa do głosu doszedł Strażak. Swoją sytuację miał Bartek Marć jednak golkiper z Ocieki nie miał problemów z obroną jego strzału. Dalsza część pierwszej połowy to gra w środku pola. Szansę na bramkę miał Kuba Pikuła, jednak znów górą był bramkarz gospodarzy. Jak mówi stare porzekadło: "nie wykorzystane sytuacje się mszczą" niestety i tym razem się sprawdziło. W 30 minucie ładnym strzałem w okienko za szesnastki popisał się Dawid Wyszyński. Po stracie bramki Strażak ruszył do odrabiania strat jednak wynik do przerwy już się nie zmienił. Druga część spotkania to dominacja gości, którzy chcieli doprowadzić do wyrównania. Gracze z Ocieki natomiast próbowali kontrować nasz zespół, ale nasza defensywa nie dała strzelić sobie drugiej bramki. Swoje szanse bramkowe dla Strażaka mieli Jacek Rybski oraz Marek Węgrzynowicz, jednak zawsze na posterunku był bramkarz Victorii. W  ostatnich minutach meczu drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną napomniany został zawodnik gospodarzy, ale gościom zabrakło już czasu na wykorzystanie osłabieni rywali.
Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Strażak poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie.

Podsumowując gracze z Ocieki poza zdobytą bramką, nie zagrozili Strażakowi. To goście mieli więcej zgry i klarownych sytuacji, jednak znów naszych zawodników zawiodła skuteczność. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu będzie lepiej.

Kolejny mecz Strażak zagra w środę (14 września) o godz. 17:00. W ramach I Rundy Okręgowego Pucharu Polski podejmował będzie wtedy na własnym boisku drużynę MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna. Nasz środowy przeciwnik to zespół obecnie plasujący się w czołówce ligi okręgowej. Wygrał on swoje ostatnie pięć meczy ligowych, a na rozkładzie ma już między innymi Wisłokę Dębica. Zapowiada się więc bardzo ciekawy mecz. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców.

11 wrzesień 2016, 17:00
Victoria Ocieka 1:0 (1:0) Strażak Lubzina