Statystyki drużyny

Aktualności

Sokół za mocny.

• autor: KK, 2016-09-15 20:03

W środę 14 września doszło od spotkania pomiędzy Strażakiem Lubzina a Sokołem Kolbuszowa Dolna w ramach I rundy Okręgowego Pucharu Polski. To goście byli faworytami tego meczu, ponieważ grają w lidze okręgowej, a ich ostatnie mecze ligowe to same wysokie zwycięstwa.

Od początku spotkania inicjatywę przejął Sokół, który co chwile miał sytuacje po których mógł objąć prowadzenie. Na nasze szczęście zawodnikom z Kolbuszowej Dolnej brakowało wykończenia lub na posterunku był Dominik Bielatowicz. Wydawało się, że to kwestia czasu kiedy goście wyjdą na prowadzenie, jednak kolejne minuty upływały, a cały czas był bezbramkowy remis. Rezultat spotkania uległ zmianie w 32 minucie i to nieoczekiwanie Strażak wyszedł na prowadzenie. Fenomenalnym strzałem w okienko z rzutu wolnego popisał się Darek Kipa. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze niespodziewanie prowadzili 1:0. Po przerwie znów inicjatywa należała do Sokoła, który jak najszybciej chciał odrobić straty. Goście dopięli swego w 62 minucie sytuację sam na sam wykorzystał Dawid Maziarz. Trzy minuty później Strażak już przegrywał, a bramkę z pola karnego od poprzeczki zdobył Igor Wójtowicz. Niestety w 74 minucie jest już 1:3, a swoją drugą bramkę zdobył Dawid Maziarz. W 84 minucie wynik 1:4 ustalił Kamil Adranowicz i tym samym przypieczętował porażkę naszego zespołu, a co za tym idzie odpadnięcie z dalszej rywalizacji.

Podsumowując faworyt tego meczu zwyciężył, jednak Strażak powalczył, a do połówki nawet sensacyjnie prowadził. Zwycięstwo Sokoła było oczywiście zasłużone, co pokazała ich gra przez cały mecz. Nasza drużyna skonfrontowała się z jedną z najlepszych drużyn w okręgówce i "łatwo skóry nie sprzedała". Na pewno nie skompromitowała się tak jak Legia z Borussią we wczorajszym pamiętnym meczu. Miejmy nadzieję, że za rok Strażak pójdzie lepiej w Okręgowym Pucharze Polski.

Następny mecz Strażak rozegra w najbliższą niedzielę (18 września) o godz. 17:00 na własnym boisku. Naszym przeciwnikiem będzie obecny lider A klasy Bodzos Podgrodzie. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na mecz.

14 wrzesień 2016, 17:00
Strażak Lubzina 1:4 (1:0) MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna

Dariusz Kipa 32' - Dawid Maziarz 62', 74', Igor Wójtowicz 65', Kamil Adranowicz 84'