Statystyki drużyny

Aktualności

Porażka na początek rundy.

• autor: KK, 2017-03-26 22:59

Strażak Lubzina zainaugurował rundę wiosenną wyjazdowym meczem z LKS Głowaczowa. Drużyna gospodarzy zajmowała po rundzie jesiennej wysokie drugie miejsce, natomiast piłkarze z Lubziny plasowali się na 5 miejscu. Warto na wstępie podkreślić bardzo dobre przygotowanie stadionu, jak na tę część sezonu.

Początek spotkania to ataki z obu stron, jednak w końcowych momentach akcji brakowało ostatniego dokładnego podania. W jednej z takich właśnie akcji Strażak mógł wyjść na prowadzenie, ale w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem popisał się obrońca z Głowaczowej przecinając podanie Bartka Marcia do Krystiana Wrony. Gospodarze też kilkakrotnie zagrozili naszemu zespołowi szczególnie po stałych fragmentach gry. Druga część spotkania to ponownie wyrównane widowisko. W 72 minucie po błędzie jednego z naszych obrońcy Strażak traci bramkę. Zaledwie kilka minut później goście stanęli przed szansą na wyrównanie. Po zagraniu ręką w polu karnym Głowaczowej arbiter spotkania pan Bartosz Opiela bez wahania wskazał na „11” metr. Niestety pojedynek z bramkarzem gospodarzy przegrał Krystian Wrona i dalej przegrywaliśmy. W 79 minucie piłka po rykoszecie znów wpada do naszej bramki i wynik to już 2:0 dla miejscowych. Trzy minuty później drużynie Strażaka został podyktowany rzut wolny, który na bramkę zamienił rezerwowy Mateusz Cieśla. Ostatnie minuty to chęć doprowadzenia gości do remisu, zawodnicy z Głowaczowej próbowali natomiast kontratakować, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Szkoda pierwszego meczu na wiosnę, ponieważ z przebiegu gry wcale nie byliśmy gorsi, a wynik remisowy nie krzywdziłby żadnej ze stron. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej.

Następny mecz Strażak rozegra w najbliższą niedzielę (2 kwietnia) o godz. 11:00 na własnym boisku. Naszym przeciwnikiem będzie sąsiad z tabeli Czarnovia Czarna. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na mecz.

26 marzec 2017, 11:00
LKS Głowaczowa 2:1 (0:0) Strażak Lubzina