Pogórze pokonane.

• autor: KK, 2017-10-08 14:59

W 8 kolejce dębickiej A klasy zespół Strażaka Lubzina podejmował na własnym boisku zawodników Pogórza Wielopole Skrzyńskie. Goście w dotychczasowych meczach nie ponieśli żadnej porażki zwyciężając pięć razy, oraz dwukrotnie remisując. Po ubiegłotygodniowej klęsce w Kawęczynie zawodnicy z Lubziny chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością i powalczyć z gośćmi, którzy byli faworytem tego spotkania.

Od początku spotkania inicjatywa niespodziewanie należała do naszego zespołu. Owocem tego były stwarzane sytuacje bramkowe, które mieli Adrian Góra, Bartek Marć i Sławek Hebda. Niestety w każdej z tych akcji zabrakło nie wiele, aby pokonać bramkarza Pogórza. Goście próbowali zaskoczyć nasz zespół po rzutach rożnych, jednak dobrymi interwencjami popisywał się Dominik Bielatowicz, oraz cała linia obrony. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku. Druga połowa podobnie jak pierwsza rozgrywana była pod dyktando gospodarzy. W miarę upływu czasu gospodarze stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Swoją szansę miał Jacek Rybski, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany. Zawodnicy z Wielopola podobnie jak w pierwszej połowie najgroźniejsi byli przy rzutach rożnych, które mieli bardzo dobrze dopracowane. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się rezultatem bezbramkowym w 90 minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Bartek Marć, który skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza gości. Strażak nie dał sobie już wydrzeć zwycięstwa i ostatecznie niespodziewanie pokonał Pogórze Wielopole Skrzyńskie 1:0. Dla gości z Wielopola była to pierwsza porażka w sezonie.

W następnej kolejce (15 październik godz. 14:00) Strażak Lubzina uda się do Zagorzyc na mecz z tamtejszym Płomieniem. Gospodarze tego meczu to spadkowicz z ligi okręgowej i jak dotąd radzą sobie bardzo dobrze. W tym sezonie na własnym boisku są niepokonani. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do Zagorzyc.

7 październik 2017, 16:00
Strażak Lubzina – Pogórze Wielopole Skrzyńskie 1:0 (0:0)
Bartosz Marć 90’

Bielatowicz, Kamiński G., Węgrzynowicz, Rybski, Alberski, Hebda (80’ Tokarz K.), Kamiński K. (62’ Godek J.), Godek P., Wanat K., Góra (46’ Kipa G.), Marć

żółta kartka: Kamiński G., Rybski, Hebda, Kipa G.

sędziowali: Brandys, Kaczanowski, Nowakowski (Kolbuszowa)

-----------------seniorzy-----------------

trening - wtorek, piątek - 17:00