Statystyki drużyny

Aktualności

Strażak pokonany przez Płomień.

• autor: KK, 2017-10-16 18:12

W swoim kolejnym ligowym spotkaniu drużyna z Lubziny udała się do Zagorzyc na mecz z liderem. Jak dotąd Płomień Zagorzyce w ośmiu kolejkach poniósł tylko jedną porażkę, dlatego to gospodarze byli zdecydowanym faworytem. W kadrze Strażaka zabrakło na to spotkanie etatowego bramkarza Dominika Bielatowicza, który doznał kontuzji w meczu z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie. W bramce naszego zespołu musiał zadebiutować więc bramkarz juniorów – Paweł Zakrzewski.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, jednak to zawodnicy z Lubziny lepiej wyglądali na tle gospodarzy. Większość pierwszej połowy to gra w środku pola, która nie przynosiła zagrożenia pod obiema bramkami. Sporadycznie bramkarze obu drużyn musieli interweniować i co ważne nasz debiutant wcale nie był gorszy od golkipera z Zagorzyc, pomimo dopiero pierwszego meczu w seniorach. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku. Druga połowa podobnie jak pierwsza toczyła się w środku pola. W 68 minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie za sprawą Łukasza Chudyby, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Gra Strażaka do pierwszej straconej bramki wyglądała bardzo dobrze, jednak stracony gol podłamał naszych zawodników, co skrzętnie wykorzystali miejscowi zawodnicy, którzy zdobyli kolejną bramkę, a jej strzelcem w 80 minucie został Hubert Róg. Trzecią bramkę w 85 minucie dla gospodarzy zdobył nasz zawodnik Marek Węgrzynowicz, który niefortunnie interweniował w naszym polu karnym i pokonał własnego bramkarza. Końcowy wynik to 3:0 dla Płomienia Zagorzyce, który dzięki temu zwycięstwu umocnił się na czele ligowej tabeli.

W następnej kolejce (22.10.2017 g. 11:00) Strażak podejmie na swoim boisku drużynę Plonu Klęczany. Drużyna gości w dziewięciu ligowych spotkaniach odniosła 4 zwycięstwa oraz 5 porażek i aktualnie zajmuje 10 miejsce w tabeli. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.

15 październik 2017, 14:00
Płomień Zagorzyce – Strażak Lubzina 3:0 (0:0)
Łukasz Chudyba 68’, Hubert Róg 80’, Marek Węgrzynowicz 85’ (sam.)