Wietrzny remis.

• autor: KK, 2017-11-05 18:46

W ostatnim spotkaniu u siebie w rundzie jesiennej Strażak Lubzina podejmował drużynę LKS Łopuchowa. Obie drużyny przed tym spotkaniem dzieliło dwa punkty w ligowej tabeli.

Ledwie mecz się rozpoczął, a goście już prowadzili 1:0. Na strzał z ok. 30 metrów pokusił się Sebastian Hajnas, a podmuch silnie wiejącego wiatru całkowicie zaskoczył Dominika Bielatowicza. Gospodarze próbowali szybko wyrównać, jednak grali pierwszą połowę „pod wiatr”, co znacznie utrudniało konstruowanie akcji przy tak bardzo mocno wiejącym wietrze. W 19 minucie goście prowadzili już dwiema bramkami. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Damian Wanat i wpakował z bliska piłkę do siatki. Pomimo straty dwóch bramek Strażak szybko strzelił kontaktową bramkę za sprawą Kuby Godka, który wykorzystał dobre zagranie od Krzyśka Kamińskiego. Szansę na zmianę rezultatu przed przerwą miały jeszcze obie ekipy. Zawodnicy z Łopuchowej mieli między innymi poprzeczkę oraz słupek, natomiast dla gospodarzy bramkę mógł zdobyć Bartek Marć, ale jego strzał ładnie obronił bramkarz gości. Po przerwie to Strażak Lubzina grał „z wiatrem” co od razu przełożyło się na lepszą grę i szybko strzeloną bramkę. Do remisu w 52 minucie doprowadził Piotrek Kurgan. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, ale swoje sytuacje zmarnowali Adrian Góra i Krzysiek Kamiński. Kwadrans przed końcem Strażak zdobył bramkę, jednak z wiadomego tylko sobie powodu sędzia główny nie uznał bramki zdobytej przez Krystiana Wronę, argumentując, że Sławek Hebda asystujący przy tym trafieniu faulował jednego z graczy przyjezdnych. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała przeważyć szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się remisem 2:2. Głównym reżyserem gry w tym spotkaniu był silny wiatr, który znacząco wpływał na to co działo się na boisku. Niestety swoje „trzy grosze” dorzucił również sędzia główny, który w niektórych sytuacjach wprowadzał napiętą atmosferę nie widząc ewidentnych fauli z obu stron, co niosło za sobą nerwowość u zawodników.

Swój kolejny mecz Strażak Lubzina rozegra w najbliższą sobotę 11 listopada o godz. 14:00 na wyjeździe z Interem Gnojnica, który znajduje się w czubie tabeli. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz do Gnojnicy.

Ważne.

Dębicki Podokręg Piłki Nożnej wyznaczył datę zaległego meczu z Olimpią Nockowa. Do pojedynku pomiędzy tymi dwoma drużynami dojdzie 19 listopada o godz. 13:00 w Nockowej.

5 listopad 2017, 11:00
Strażak Lubzina – LKS Łopuchowa 2:2 (1:2)
Godek Jakub 30’, Kurgan Piotr 52’ – Hajnas Sebastian 2’, Wanat Damian 19’

Bielatowicz, Kamiński G., Węgrzynowicz, Rybski (46’ Kurgan P.), Hebda, Kamiński K., Godek J. (85’ Rymut), Wanat K., Starzyk, Marć, Góra (65’ Wrona)