Statystyki drużyny

Aktualności

Zwycięstwo nad Olimpią na zakończenie.

• autor: KK, 2017-11-20 20:00

W swoim ostatnim meczu w tym roku Strażak Lubzina gościł w Nockowej. Spotkanie to pierwotnie miało się odbyć 29 października, jednak zostało ono odwołane z powodu zalanego boiska. Gospodarze tego spotkania zgromadzili na swoim koncie zaledwie 9 punktów i w meczu kończącym rundę chcieli powiększyć swój dorobek punktowy. Taki sam cel założyli sobie również zawodnicy z Lubziny chcąc zwycięsko zakończyć rundę jesienną. Obie drużyny musiały rywalizować na bardzo grząskiej murawie, która znacznie utrudniała konstruowanie akcji.

Mecz lepiej nie mógł się rozpocząć dla przyjezdnych, bo już w 26 sekundzie objęli prowadzenie. Doskonałym dośrodkowaniem popisał się Krzysiek Kamiński, a Bartek Marć głową wpakował piłkę do siatki. Szybko strzelony gol nieco uśpił zawodników Strażaka, którzy oddali inicjatywę miejscowym. Gracze Olimpii groźni byli przede wszystkim po stałych fragmentach gry. W 24 minucie gospodarze spotkania doprowadzają do wyrównania za sprawą Franciszka Pazdana, który rzut wolny zamienił na bramkę. Już kilka minut później Strażak znów był na prowadzeniu, a bramkę również z rzutu wolnego zdobył Darek Kipa. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Druga część spotkania zdecydowanie należała już do zawodników z Lubziny. W 50 minucie ewidentnie faulowany w polu karnym był Krzysiek Kamiński, ale w tej sytuacji gwizdek głównego arbitra milczał. W dalszej części drugiej połowy swoje sytuacja na podwyższenie wyniku mieli Bartek Marć oraz Darek Kipa, ale ich strzały nieznacznie minęły bramkę Olimpii. W 82 minucie trzecią bramkę dla Strażaka zdobył Tomek Starzyk, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Wynik w 89 minucie ustaliła akcja dwójki rezerwowych – podawał Sławek Hebda, a bramkę strzelił Adrian Góra. Końcowy wynik to 4:1 dla Strażaka Lubzina.

Strażak Lubzina zakończył rundę jesienną na 7 miejscu z dorobkiem 23 punktów. Mogło być nieco lepiej, ale trzeba cieszyć się z tego co się ma i dobrze przepracować przerwę zimową, a wyniki na wiosnę mogą być jeszcze lepsze.

19 listopad 2017, 13:00
Olimpia Nockowa – Strażak Lubzina 1:4 (1:2)
Franciszek Pazdan 24’ – Bartosz Marć 1’, Dariusz Kipa 30’, Tomasz Starzyk 82’, Adrian Góra 89’