Zwycięstwo nad Olimpią na zakończenie.

• autor: KK, 2017-11-20 20:00

W swoim ostatnim meczu w tym roku Strażak Lubzina gościł w Nockowej. Spotkanie to pierwotnie miało się odbyć 29 października, jednak zostało ono odwołane z powodu zalanego boiska. Gospodarze tego spotkania zgromadzili na swoim koncie zaledwie 9 punktów i w meczu kończącym rundę chcieli powiększyć swój dorobek punktowy. Taki sam cel założyli sobie również zawodnicy z Lubziny chcąc zwycięsko zakończyć rundę jesienną. Obie drużyny musiały rywalizować na bardzo grząskiej murawie, która znacznie utrudniała konstruowanie akcji.

Mecz lepiej nie mógł się rozpocząć dla przyjezdnych, bo już w 26 sekundzie objęli prowadzenie. Doskonałym dośrodkowaniem popisał się Krzysiek Kamiński, a Bartek Marć głową wpakował piłkę do siatki. Szybko strzelony gol nieco uśpił zawodników Strażaka, którzy oddali inicjatywę miejscowym. Gracze Olimpii groźni byli przede wszystkim po stałych fragmentach gry. W 24 minucie gospodarze spotkania doprowadzają do wyrównania za sprawą Franciszka Pazdana, który rzut wolny zamienił na bramkę. Już kilka minut później Strażak znów był na prowadzeniu, a bramkę również z rzutu wolnego zdobył Darek Kipa. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Druga część spotkania zdecydowanie należała już do zawodników z Lubziny. W 50 minucie ewidentnie faulowany w polu karnym był Krzysiek Kamiński, ale w tej sytuacji gwizdek głównego arbitra milczał. W dalszej części drugiej połowy swoje sytuacja na podwyższenie wyniku mieli Bartek Marć oraz Darek Kipa, ale ich strzały nieznacznie minęły bramkę Olimpii. W 82 minucie trzecią bramkę dla Strażaka zdobył Tomek Starzyk, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Wynik w 89 minucie ustaliła akcja dwójki rezerwowych – podawał Sławek Hebda, a bramkę strzelił Adrian Góra. Końcowy wynik to 4:1 dla Strażaka Lubzina.

Strażak Lubzina zakończył rundę jesienną na 7 miejscu z dorobkiem 23 punktów. Mogło być nieco lepiej, ale trzeba cieszyć się z tego co się ma i dobrze przepracować przerwę zimową, a wyniki na wiosnę mogą być jeszcze lepsze.

19 listopad 2017, 13:00
Olimpia Nockowa – Strażak Lubzina 1:4 (1:2)
Franciszek Pazdan 24’ – Bartosz Marć 1’, Dariusz Kipa 30’, Tomasz Starzyk 82’, Adrian Góra 89’

Zakrzewski, Kamiński G., Węgrzynowicz, Rybski, Tokarz D. (85’ Ozga), Kamiński K. (85’ Hebda), Godek J., Rymut (73’ Wanat K.), Marć, Wrona (62’ Starzyk), Kipa D. (73’ Góra)