Skromne zwycięstwo na początek rundy.

• autor: KK, 2018-03-31 16:50

Strażak Lubzina zainaugurował rundę wiosenną w Wielką Sobotę meczem z Grodem Będziemyśl. W spotkaniu tym na ławce trenerskiej naszej drużyny zadebiutował Janusz Kaczówka, który w przerwie zimowej zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Dudusia. To nie jedyna zmiana w naszym zespole. W przerwie między rundami do Strażaka dołączyło dwóch naszych byłych juniorów Dominik Cieśla i Kuba Kołodziej, którzy jesienią reprezentowali barwy Błękitnych Ropczyce.

Samo spotkanie miało odbyć się już tydzień temu, ale zimowa aura nie pozwoliła na rozegranie tego meczu. Goście z Będziemyśla w rundzie jesiennej zdobyli tylko 5 punktów (w tym remis 0:0 ze Strażakiem Lubzina). Faworytem przed tym spotkaniem był zespół gospodarzy, który chciał zwycięstwem rozpocząć nową rundę.

Od początku spotkania obie drużyny prowadziły grę w środku pola. Swoją szansę na otwarcie wyniku miał Krzysiek Kamiński, jednak jego strzał okazał się zbyt słaby. Swoich sił próbowali również Darek Kipa, Bartek Marć oraz ponownie Krzysiek Kamiński, ale w kluczowych momentach akcji, obrońcy gości dobrze blokowali strzały naszych zawodników. Goście z Będziemyśla próbowali również zagrozić bramce strzeżonej przez Dominika Bielatowicza, wykorzystując to, że w pierwszej połowie grali oni „z wiatrem”. Ich próby nie zaskoczyły jednak naszego bramkarza. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Druga część spotkania należała już do zawodników Strażaka, którzy chcieli wykorzystać to, że to oni w tej chwili grają z „pomocą” wiatru. Ponownie swoje sytuacje bramkowe miał Bartek Marć, ale dwukrotnie przegrał on pojedynek z bramkarzem gości, a raz trafił w słupek. Zawodnicy Grodu również mieli swoje sytuacje, ale bramkarz Strażaka nie dał się pokonać. W 81 minucie padła jedyna jak się okazało bramka w tym spotkaniu. Zwycięskie trafienie dla Strażaka Lubzina zaliczył Tomek Starzyk, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to Strażak zapisał na swoim koncie pierwsze 3 punkty w rudzie wiosennej.

Następny mecz Strażak rozegra w najbliższą sobotę (7 kwietnia) o godz. 17:00 w Ociece z miejscową Victorią. Nasz zespół w tym spotkaniu będzie się chciał zrewanżować za jesienną wysoką porażkę u siebie 1:4. Liczymy na przedłużenie dobrej passy i zdobycie kolejnych 3 punktów. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na mecz w Ociece.

31 marzec 2018, 11:00
Strażak Lubzina 1:0 (0:0) Gród Będziemyśl
Tomasz Starzyk 81'

Bielatowicz - Węgrzynowicz, Kurgan S., Hebda, Rybski, Kipa G. (46’ Godek J.), Cieśla, Godek P. (85’ Kołodziej), Kamiński K. (60’ Starzyk), Marć, Kipa D. (75’ Góra)