Porażka z Victorią Ocieka.

• autor: KK, 2018-04-08 11:32

W sobotnie popołudnie zawodnicy Strażaka Lubzina udali się na mecz XVI kolejki dębickiej A klasy do Ocieki na mecz z miejscową Victorią. Nasz zespół udał się na to spotkanie osłabiony brakiem kilku zawodników pierwszej „11” m. in. Bartka Marcia, Darka Kipy, Tomka Starzyka i Dominika Cieśli. Faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy jeszcze nie przegrali u siebie w tym sezonie.

Od pierwszych minut to niespodziewanie zawodnicy Strażaka przejęli inicjatywę i próbowali szybko zdobyć bramkę, ale obrońcy Victorii nie dawali się zaskoczyć przyjezdnym. Niestety im dłużej trwała pierwsza połowa tym coraz lepiej grali zawodnicy z Ocieki, którzy próbowali zagrozić naszej bramce. Dwukrotnie sytuację „sam na sam” z Dominikiem Bielatowiczem na nasze szczęście przegrał nasz były zawodnik, a obecnie gracz Victorii Dominik Kobos. W 34 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego, podyktowanego po faulu w „16” naszego bramkarza. Gdy wydawało się, że jednobramkowa przewaga Ocieki utrzyma się do końca pierwszej połowy, niespodziewanie w ciągu dwóch minut Strażak zdobywa dwie bramki, których autorem został Adrian Góra, wykorzystując dwukrotnie niezdecydowanie obrońców gospodarzy. Po przerwie zawodnicy Victorii dążyli do wyrównania i odwrócenia losów spotkania. W 56 minucie był już remis. Naszego bramkarza z bliskiej odległości pokonał Karol Opiela. Minutę później zawodnicy Victorii Ocieka już prowadzili, Jakub Kusowski wykorzystał niezdecydowanie naszej obrony i nie miał problemów z pokonaniem Dominika Bielatowicza. Dwie szybko stracone bramki podcięły skrzydła naszym zawodnikom, co przełożyło się na kolejne bramkowe sytuacje dla Victorii. Jednak w tym dniu bardzo dobrze dysponowany był nasz bramkarz, który uchronił zespół z Lubziny przed stratą kolejnych bramek w tym spotkaniu. Nasi zawodnicy również próbowali zagrozić bramce rywali, ale strzały Marka Węgrzynowicza i Kuby Kołodzieja były niecelne. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to gospodarze zwyciężyli 3:2.

Swój kolejny mecz Strażak Lubzina rozegra na własnym boisku w niedzielę 15 kwietnia o godz. 11:00 ze Strzelcem Frysztak. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.

7 kwietnia 2018, 17:00
Victoria Ocieka 3:2 (1:2) Strażak Lubzina
Michał Napora 34’(k), Karol Opiela 56’, Jakub Kusowski 57’ – Adrian Góra 43’, 44’

Bielatowicz - Węgrzynowicz, Kurgan S., Alberski (60’ Kołodziej), Rybski, Kipa G., Wanat (46’ Godek J.), Godek P. (75’ Tokarz D.), Kamiński K., Hebda (75’ Kipa T.), Góra