Porażka w ostatnich sekundach.

• autor: KK, 2018-04-15 19:38

W drugim domowym meczu w tej rundzie Strażaka Lubzina spotkał się z drużyną Strzelca Frysztak. W rundzie jesiennej nasza drużyna w dość łatwy sposób zwyciężyła na wyjeździe 3:0 i chciała powtórzyć podobny rezultat w spotkaniu rewanżowym.

Początek spotkania to głównie gra w środku pola i bardzo duża ilość niedokładnych podań z obu stron. Najbliżej otwarcia wyniku był Grzesiek Kipa, jednak jego strzał został zablokowany. Goście natomiast próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Dominika Bielatowicza głównie po stałych fragmentach gry. W 35 minucie Strażak wyszedł na prowadzenie po główce Bartka Marcia, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie od Jacka Rybskiego. Niestety już kilka minut później był remis. Jeden z napastników Strzelca urwał się naszym obrońcom i dokładnie dośrodkował do Dariusza Winiarskiego, którego pierwsze uderzenie zatrzymało się na słupku, ale dobitka była już skuteczna. Do przerwy rezultat spotkania już się nie zmienił i obie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 1:1. W drugiej połowie Strażak dążył do zdobycia drugiej bramki, jednak dobrze dysponowana obrona gości przerywała ataki naszych zawodników. Przyjezdni nastawiali się na grę z kontry, co mogło przynieść efekt, ale na nasze szczęście jeden ze strzałów gości zatrzymał się tylko na słupku. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami w doliczonym czasie gry na strzał za „16” pokusił się zawodnik Strzelca Przemysław Banek, który trafił idealnie obok słupka mimo ofiarnej interwencji Dominika Bialatowicza. Niestety na odpowiedź Strażaka zabrakło już czasu i to goście wygrywają i zdobywają 3 punkty.

Teraz przed Strażakiem dwutygodniowa przerwa przed kolejnym meczem spowodowana wycofaniem się z ligi rezerw Błękitnych Ropczyce. Za to spotkanie nasz zespół otrzyma 3 punkty walkowerem. Swój kolejny mecz zawodnicy z Lubziny rozegrają 29 kwietnia o godzinie 11:30 na stadionie Sokoła w Krzywej. Miejmy nadzieję, że w tym meczu Strażak przerwie passę dwóch porażek z rzędu. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.

15 kwiecień 2018, 11:00
Strażak Lubzina 1:2 (1:1) Strzelec Frysztak
Bartosz Marć 35' – Dariusz Winiarski 41’, Przemysław Banek 93’

Bielatowicz - Węgrzynowicz, Kurgan S., Hebda, Rybski (85’ Kołodziej), Kipa G. (46’ Wanat), Cieśla, Godek P., Kamiński K. (63’ Starzyk), Marć (87’ Tokarz D.), Góra (46’ Godek J.)

sędziowali: Stachnik, Bałut, Chmiel (Dębica)

roztrenowanie - czwartek - 18:30

Strażak LubzinaInter Gnojnica