Statystyki drużyny

Aktualności

Przełamanie z Progresem Kawęczyn.

• autor: KK, 2018-05-06 16:14

W XX kolejce dębickiej A klasy na boisku w Lubzinie spotkały się miejscowy Strażak i Progres Kawęczyn. Drużyna gospodarzy chciała zrewanżować się za wysoką porażkę (1:6) na jesień, natomiast goście chcieli dołączyć do czołówki bijącej się o awans.

Początek spotkania należał do zawodników Strażaka, którzy mogli szybko objąć prowadzenie, ale strzał Jacka Rybskiego zatrzymał się tylko na poprzeczce. Swoje sytuacje mieli również Bartek Marć oraz Krzysiek Kamiński. Również goście mogli otworzyć wynik spotkania, ale jeden z zawodników z Kawęczyna nie trafił do pustej bramki. Pomimo początkowego naporu gospodarzy, to Progres Kawęczyn wyszedł na prowadzenie w 20 minucie precyzyjnym strzałem Dominika Bielatowicza pokonał Rafał Pieja. Od tego momentu to goście przejęli inicjatywę chcąc podwyższyć prowadzenie. Na nasze szczęście zawodnicy gości marnowali swoje sytuacje. W 37 minucie Bartek Marć zdobywa bramkę wyrównująca dla Strażaka, asystą przy tym trafieniu popisał się Tomek Starzyk. Do przerwy remisowy wynik nie uległ już zmianie. Tuż po wznowieniu gry Bartek Marć wyprowadza nasz zespół na prowadzenie wykorzystując podanie od Kuby Godka. Zawodnicy Strażaka próbowali pójść za ciosem, ale dobrze dysponowany bramkarz gości obronił strzały Krzyśka Kamińskiego i Tomka Starzyka. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie w doliczonym czasie gry wprowadzony kilka minut wcześniej Kuba Kołodziej głową zdobywa trzecią bramkę dla Strażaka Lubzina, czym pieczętuje zwycięstwo 3:1 nad zespołem Progresu Kawęczyn.

Następne spotkanie Strażak rozegra na wyjeździe z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie (niedziela 13 maj g. 14:00). Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do Wielopola Skrzyńskiego.

6 maja 2018, 11:00
Strażak Lubzina 3:1 (1:1) Progres Kawęczyn