Statystyki drużyny

Aktualności

Grad goli na zakończenie.

• autor: KK, 2018-06-18 19:54

W ostatnim meczu w sezonie 2017/2018 Strażak Lubzina podejmował na własnym boisku drużynę Interu Gnojnica. Jesienią w Gnojnicy gospodarze pewnie zwyciężali 5:1. Nasz zespół chciał zwycięsko zakończyć sezon, a przy okazji zrewanżować się za wysoką porażkę z jesieni.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach Strażak Lubzina stracił szybko bramkę. Mariusz Jeliński uderzył z ok. 40 metrów, a piłka odbijając się od poprzeczki wpadła obok bezradnego Dominika Bielatowicza. Gospodarze próbowali jak najszybciej odpowiedzieć, ale brak dokładności przeszkadzał im w konstruowaniu składnych akcji. Podobnie było w szeregach gości, którzy prowadząc cofnęli się czekając na kontry. Przed przerwą Bartek Marć powinien zdobyć co najmniej dwie bramki marnując dwukrotnie doskonałe sytuacje strzeleckie. Od początku drugiej połowy na placu gry zameldował się Jacek Rybski i to on w 48 minucie po strzale głową zdobył bramkę wyrównującą. Bramka ta podcięła skrzydła gościom i od tego momentu rozpoczął się koncert strzelecki Strażaka. W 68 minucie Sławek Hebda wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut później trzeciego gola dla Lubziny zdobył Kuba Pikuła, który pojawił się na boisku minutę wcześniej. Nasi zawodnicy nie zwalniali tempa i wykorzystując brak sił przyjezdnych dochodzili do kolejnych sytuacji. W 79 minucie swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Bartek Marć i jak się okazało, nie jedyną, ponieważ w niespełna 10 minut dołożył jeszcze trzy trafienia, dzięki czemu powiększył i tak pokaźną ilość bramek zdobytych w tym sezonie dla Strażaka. Pomimo jeszcze kilku doskonałych sytuacji wynik nie uległ już zmianie i odnosimy okazałe zwycięstwo 7:1.

Krótko podsumowując sezon Strażak Lubzina zajął 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Nasz zespół zdobył 66 bramek, tracąc 47. Do ligi okręgowej awansował Płomień Zagorzyce, natomiast barażach o okręgówkę zagrają piłkarze Victorii Ocieka.

Teraz przed naszymi zawodnikami przerwa w rozgrywkach i od połowy lipca przygotowania do nowego sezonu.

17 czerwca 2018, 14:00
Strażak Lubzina 7:1 (0:1) Inter Gnojnica
Jacek Rybski 48’, Sławomir Hebda 68’, Jakub Pikuła 76’, Bartosz Marć 79’, 81’, 86’, 88’ – Mariusz Jeliński 2’