Aktualności

Zwycięstwo na inaugurację.

• autor: KK, 2018-08-19 12:10

W swoim pierwszym ligowym spotkaniu w sezonie 2018/2019 Strażak Lubzina podejmował na własnym stadionie drużynę Grodu Będziemyśl.

Od początku spotkania to niespodziewanie goście wyglądali lepiej tworząc sobie kilka dobrych sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie. Nasi zawodnicy również próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez bramkarza z Będziemyśla, najbliżej bramki dla Strażaka był Jacek Rybski, ale główkował niecelnie. Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się otworzyć wyniku. Po przerwie gra gospodarzy znacząco się poprawiła co zaowocowało szybko zdobytą bramką. Autorem premierowej bramki został w 51 minucie Krzysiek Kamiński wykorzystując doskonałe podanie od Sławka Hebdy. Kilka minut później powinno być 2:0, ale pojedynek z bramkarzem gości przegrał Darek Kipa. Od 68 minuty Strażak Lubzina musiał radzić sobie w 10. Drugą żółtą kartką w tym spotkaniu napomniany został Kuba Kołodziej. Goście szybko próbowali wykorzystać przewagę liczebną, jednak dobrze pracowała nasza obrona. W 81 minucie Tobiasz Kipa podwyższył prowadzenie dla naszego zespołu wykorzystując dośrodkowanie od Grześka Kipy. W kolejnych minutach Strażak mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale w kilku akcjach zabrakło bardzo niewiele do zdobycia bramki. Gdy wydawało się, że zawodnicy z Lubziny spokojnie „dowiozą” zwycięstwo, w 88 minucie Dawid Róg zdobył bramkę z rzutu rożnego. Na nasze szczęście okazało się to tylko trafienie honorowe i to Strażak Lubzina zwyciężył na inaugurację 2:1.

W 2 kolejce dębickiej A klasy nasi zwodnicy udadzą się do Frysztaka na mecz ze Strzelcem. Spotkanie to odbędzie się 26 sierpnia o godz. 11:00. Dla naszego następnego rywala będzie to spotkanie inauguracyjne rozgrywki, ponieważ w pierwszej kolejce drużyna Strzelca pauzowała. Gorąco zapraszamy naszych kibiców na mecz ze Strzelcem.

18 sierpnia 2018, 17:00
Strażak Lubzina 2:1 (0:0) Gród Będziemyśl