Statystyki drużyny

Aktualności

Z piekła do nieba. Awans po karnych.

• autor: KK, 2018-09-05 13:16

We wtorek 4 września doszło do spotkania pomiędzy Strażakiem Lubzina a Chemikiem Pustków w ramach I rundy Okręgowego Pucharu Polski. To goście byli faworytami tego meczu z uwagi na grę w wyższej lidze.

Pierwsza część spotkania toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie po nie licznych w tej połówce sytuacjach podbramkowych. Najbliżej bramki dla naszego zespołu był Grzesiek Kipa, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Po przerwie zespół Strażaka przejął inicjatywę co powinno zakończyć się zdobyciem otwierającej to spotkanie bramki. Niestety w bardzo dogodnych sytuacjach Marek Węgrzynowicz, Kamil Wanat i Adrian Góra źle uderzyli. Najbliżej jednak podobnie jak w pierwszej połowie zdobycia bramki dla naszego zespołu był ponownie Grzesiek Kipa, ale jego strzał doskonale sparował na poprzeczkę bramkarz gości. Od 85 minuty nasza drużyna musiał sobie radzić w osłabieniu, za drugą żółtą kartkę plac gry musiał opuścić Sławek Hebda. Gdy wydawało się, że o losach awansu do kolejnej pucharowej rundy rozstrzygną rzuty karne (brak dogrywki), w 89 minucie arbiter główny podyktował rzut karny dla graczy Chemika. Sam faul jednak wydarzył się tuż przed polem karny i podyktowanie „11” było bardzo kontrowersyjne. Na nasze szczęście Dominik Bielatowicz nie dał się pokonać zawodnikowi z Pustkowa i doskonale obronił jego strzał. Strażak mógł jeszcze rozstrzygnąć losy spotkania w ostatniej akcji meczu, ale dobrą interwencją przy strzale Marcina Fryza popisał się obrońca gości. Wynik końcowy to bezbrakowy remis a, o tym która drużyna awansuje do dalszych rozgrywek pucharowych musiały zadecydować rzuty karne. Już w pierwszej serii zawodnik Chemika trafił w słupek dzięki czemu po strzale Kamila Wanata wyszliśmy na prowadzenie. Niestety w drugiej serii strzał Grześka Kipy obronił bramkarz Chemika czym doprowadził do wyrównania. W kolejnych seriach „11” zawodnicy obu drużyn nie mylili się aż do 10 kolejki, w której Dominik Bielatowicz najpierw obronił strzał zawodnika z Pustkowa, a po chwili sam pokonał swojego odpowiednika z 11 metrów co oznaczało zwycięstwo 9:8 w serii rzutów karnych.

Podsumowując po bardzo dużych emocjach naszemu zespołowi udało się pokonać faworyzowanego Chemika i to my meldujemy się w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski. Swojego kolejnego rywala Strażak pozna już w najbliższym tygodniu, spotkanie kolejnej pucharowej rundy odbędzie się 19 września.

Następny mecz już ligowy Strażak rozegra w najbliższą niedzielę (9 września) o godz. 11:00 na własnym boisku. Naszym przeciwnikiem będzie Sokół Krzywa. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na mecz.

4 wrzesień 2018, 17:30
Strażak Lubzina 0:0 (0:0) k. 9:8 Chemik Pustków