Statystyki drużyny

Aktualności

Strażak żegna się z pucharem.

• autor: KK, 2018-09-19 21:00

W ramach II rundy Okręgowego Pucharu Polski Strażak Lubzina podejmował na własnym boisku drużynę Lechii Sędziszów Młp. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście, którzy na co dzień występują w lidze okręgowej.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron i walki w środku pola. Przy kilku groźnych sytuacjach stworzonych przez Lechię dobrze w naszej bramce zachował się Michał Marć. W 27 minucie zawodnicy z Sędziszowa Młp. wyszli na prowadzenie po mocnym strzale Aleksandra Czółno. Niestety Strażak w bardzo szybkim odstępie czasu stracił kolejne dwie bramki. Naszego bramkarza pokonali Oskar Ćwiczak i Przemysław Kanach. Gdy wydawało się, że bardzo niekorzystny rezultat dla nas utrzyma się do przerwy w zaledwie dwie minuty zdobywamy dwie bramki. W 44 minucie samobójczego gola zdobył Aleksander Czółno, a kilka chwil później kontaktową bramkę na 2:3 strzelił niezawodny Krzysiek Kamiński. Po przerwie nasi zawodnicy dążyli do wyrównania, ale to goście za sprawą Damiana Kirilova wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zawodnicy obu drużyn końcówkę spotkania rozgrywali w dość dużym tempie i co chwilę pod obiema bramkami było „gorąco”. W 83 minucie na 5:2 dla Lechii podwyższył Jakub Lesiński, a minutę później trzecią bramkę dla Strażaka w tym spotkaniu zdobył Darek Kipa pewnie wykonując „11” przyznaną po faulu na Adrianie Górze. Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji wynik do końca się już nie zmienił i to Lechia Sędziszów Młp. po zwycięstwie 5:3 awansowała do III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Naszym zawodnikom, należą się słowa uznania za to spotkanie. Nie przestraszyli się oni faworyta i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o małą sensację.

Strażak Lubzina swój kolejny mecz rozegra już w sobotę 22 września (16:00) na własnym boisku podejmie Pogórze Wielopole Skrzyńskie. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania, będzie to, że drużyną z Wielopola Skrz. w obecnym sezonie trenuje Wojciech Duduś były trener zawodników Strażaka. Goście w 5 ligowych spotkaniach odnieśli 4 zwycięstwa, a w ubiegłą niedzielę ponieśli pierwszą ligową porażkę. Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotni mecz.

19 wrzesień 2018, 16:30
Strażak Lubzina 3:5 (2:3) Lechia Sędziszów Małopolski
Aleksander Czółno 44’(sam), Krzysztof Kamiński 45’, Dariusz Kipa 84’(k) – Aleksander Czółno 27’, Oskar Ćwiczak 35’, Przemysława Kanach 38’, Damian Kirilov 61’, Jakub Lesiński 83’