Statystyki drużyny

Aktualności

Porażka po bramkach w końcówce.

• autor: KK, 2018-09-23 10:57

W swoim kolejnym spotkaniu ligowym Strażak Lubzina podejmowała na własnym boisku drużynę Pogórza Wielopole Skrzyńskie. Goście to wicelider rozgrywek i drużyna aspirująca do awansu do ligi okręgowej. Przed sezonem zespół ten objął były trener Strażaka, Wojciech Duduś.

Gospodarze doskonale weszli w mecz. Już w 4 minucie Jacek Rybski pokonał z rzutu wolnego bramkarza gości. Nasi zawodnicy mogli pójść za ciosem, ale doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku zmarnował Patryk Godek. Przyjezdni również groźnie atakowali. W jednej z sytuacji sędzia główny podyktował nawet rzut karny, ale zmienił decyzję po konsultacji z sędziom liniowym, który sygnalizował pozycję spaloną jednego z zawodników Pogórza. W 24 minucie gościom udało doprowadzić się do wyrównania po rzucie wolnym sprzed „16”. Strażak Lubzina mógł szybko znów wrócić na prowadzenie, ale strzał Adriana Góry zatrzymał się tylko na poprzeczce. Goście mogli również zdobyć swoją kolejną bramkę, ale nasze szczęście sędzia główny nie odgwizdał zagrania ręką naszego zawodnika we własnym polu karnym. Po remisowej pierwszej połowie oba zespołu w drugiej części spotkania próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 58 minucie zawodnicy z Wielopola wyszli na prowadzenie po bramce Bartłomieja Depowskiego. Stracona bramka nie podłamała naszego zespołu i w 74 minucie Darek Kipa doprowadził do wyrównania wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Sławku Hebdzie. W sytuacji tej bramkarz Pogórza otrzymał czerwoną kartkę, a między słupkami musiał stanąć na ostatni kwadrans gry, rezerwowy golkiper gości. Gdy wydawało się, że gospodarze wykorzystają swoją szansę i grając z przewagą jednego zawodnika więcej zdobędą zwycięską bramkę to nieoczekiwanie Pogórze w odstępie 4 minut zadało dwa zabójcze ciosy. Zawodnikom Strażaka nie udało się już odpowiedzieć na stracone bramki i to goście zwyciężyli 4:2.

Nasi zawodnicy o kolejne ważne 3 punkty walczyć będą w wyjazdowym spotkaniu w przyszłą sobotę (29 września 16:00) z Plonem Klęczany. Gospodarze tego meczu w obecnym sezonie zgromadzili 6 punktów i plasują się tuż za naszą drużyną. Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotni mecz do Klęczan.

22 wrzesień 2018, 16:00
Strażak Lubzina 2:4 (1:1) Pogórze Wielopole Skrzyńskie
Rybski 4’, Dariusz Kipa 74’(k) – Tomasz Cynarski 24’, 83’, Bartłomiej Depowski 58’, Łukasz Mędrygał 87’